W 2006 roku, kiedy przebywałem w niewielkim mieście na zachodnim wybrzeżu Szkocji, koordynator miejscowego klubu młodzieżowego zaproponował mi trenowanie zespołu 10-latków. Tak zaczęła się moja przygoda ze szkoleniem młodych piłkarzy. Dzisiaj, kiedy prowadzę już własny klub sportowy i posiadam odpowiednie kwalifikacje, nadal staram się zgłębiać tajniki prawidłowego szkolenia młodych adeptów piłkarskich w wieku od 6 do 12 lat. Na tym blogu chciałbym nie tylko dzielić się swoimi przemyśleniami, ale także prezentować różne 'szkoły' trenerskie. Ten pierwszy etap w szkoleniu uważam za najważniejszy w rozwoju młodego piłkarza - dlatego też ten blog w całości będzie poświęcony tej tematyce! Zapraszam!


wtorek, 7 lutego 2012

Ciekawa jednostka treningowa...

Dzisiaj mam dla Was bardzo ciekawą propozycję. Cały czas szukamy nowych materiałów szkoleniowych i znowu trafiło w nasze ręce coś wartego uwagi. To jednostka kształtująca uderzenie na bramkę, połączona z grą 1 na 1.

Załączony materiał został przygotowany dla U14–U18, ale autor zrobił to chyba trochę na wyrost. Ja spróbowałem większości z tych ćwiczeń z moimi zawodnikami U9 i powiem jedno: uwielbiają je!
Dodatkowo można wprowadzać wiele urozmaiceń - każdy z elementów gry można w taki sposób doskonalić. Jeden zawodnik strzela na bramkę, a drugi przed grą 1 na 1 musi wykonać jeden ze zwodów, przyjąć podanie od partnera, prowadzić piłkę dowolną częścią stopy. Spróbujcie, a zobaczycie z jaką pasją i zaangażowaniem będą wykonywać je wasi zawodnicy.

1 komentarz:

  1. Interesujący zestaw ćwiczeń. Czekam na więcej :)

    OdpowiedzUsuń