W 2006 roku, kiedy przebywałem w niewielkim mieście na zachodnim wybrzeżu Szkocji, koordynator miejscowego klubu młodzieżowego zaproponował mi trenowanie zespołu 10-latków. Tak zaczęła się moja przygoda ze szkoleniem młodych piłkarzy. Dzisiaj, kiedy prowadzę już własny klub sportowy i posiadam odpowiednie kwalifikacje, nadal staram się zgłębiać tajniki prawidłowego szkolenia młodych adeptów piłkarskich w wieku od 6 do 12 lat. Na tym blogu chciałbym nie tylko dzielić się swoimi przemyśleniami, ale także prezentować różne 'szkoły' trenerskie. Ten pierwszy etap w szkoleniu uważam za najważniejszy w rozwoju młodego piłkarza - dlatego też ten blog w całości będzie poświęcony tej tematyce! Zapraszam!


czwartek, 10 listopada 2011

Pomartech Cup 2012...

2 maja 2011 odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego U9 Pomartech Cup, zorganizowanego przez Klub Sportowy Koziołek Poznań, dla zawodników urodzonych w roku 2002. Wspaniała atmosfera oraz zacięta rywalizacja 15 zespołów z całej Polski plus gości z Niemiec i Szkocji, zachęciła nas do przygotowania podobnej imprezy - tym razem dla rocznika 2003.

Pomartech Cup 2012 odbędzie się 5 maja na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu. Idea jest prosta. 18 drużyn, podzielonych na 6-zespołowe grupy, rywalizuje systemem "każdy z każdym" na trzech małych boiskach. Po obiedzie i rozegraniu wszystkich spotkań, pierwsze dwa zespoły trafiają do Grupy Złotej, kolejne do Srebrnej, a ostatnie do Brązowej i rywalizują tym samym systemem.

Do końca stycznia 2012 czekamy na zgłoszenia klubów chętnych do rywalizacji w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U9 Pomartech Cup 2012. Szukamy klubów, które realizują szkolenie dzieci i młodzieży wg nowoczesnych standardów, z naciskiem na doskonalenie umiejętności, a nie wynik. Wbrew pozorom coraz więcej takich akademii powstaje w naszym kraju. Warto się spotykać i dzielić doświadczeniami. Zastrzegamy sobie przyjęcie w pierwszej kolejności zgłoszeń od takich właśnie szkółek oraz klubów, które brały udział w poprzednich edycjach naszej imprezy.

Liczymy, że wzorem lat poprzednich, pojawią się trzy zespoły zagraniczne. Jesteśmy w trakcie rozmów z silną drużyną z Edynburga - Spartans Football Academy. Liczymy na obecność naszych przyjaciół z Niemiec. Chcielibyśmy również zachęcić do przyjazdu drużynę z Francji lub Holandii. Wszystko przed nami!

Turniej odbędzie się dopiero za pół roku, ale już teraz otwieramy listę uczestników. Na pewno pojawi się u nas Warta Poznań, która wygrała w roku 2010, UKP Zielona Góra oraz nasz klub partnerski - AP Ostrów Wielkopolski.

http://pomartechcup2012.pl/
http://koziolekpoznan.pl/

Zachęcamy do odwiedzania aktualności na naszej stronie. Można tam znaleźć cenne informacje - im bliżej imprezy, tym będzie ich więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz